Inkluzivne delavnice

V petek, 7. novembra, so se na naši šoli ponovno zbrali učenci oddelkov posebnega programa vzgoje in izobraževanja Osnovne šole Idrija, Varstveno-delovnega centra Idrija ter Doma upokojencev Idrija-enota Marof,  na že tradicionalnem poučnem druženju z učenci ter delovnim kolektivom Osnovne šole Cerkno. Tudi letos je število zunanjih udeležencev in njihovih spremljevalcev preseglo številko 50, s strani šole pa je bilo v organizacijo ter izvedbo programov vključnih nad 60 naših učencev različnih starosti, ki sta jih, kot vsako leto, navdušili pobudnici srečanja, učiteljici Anka Hvala, letošnja občinska nagrajenka ter Ladka Obid. Ob prihodu so se gostom najprej predstavili z gledališko igro Očistimo Zemljo, ki je nastala po scenariju in v režiji učiteljice Alenke Bogataj,  z močnim sporočilom, da se bo potrebno ozreti okrog sebe in VIDETI, kako smo “zapackali” ta naš prelepi planet. Gromki aplavz in burno odobravanje sta potrdila navdušeno strinjanje gostujoče publike s sporočilom predstave. Nato smo se v družbi naših učencev porazdelili v tri domiselne in zanimive delavnice. Učiteljica Petra Jenko jih je razgibala v gibalno – plesnih nalogah, Danijela Vidmar jih je s sodelavkami naučila izdelati vremenski kazalnik, z največjim zanimanjem pa so se vključili v delavnico obnovljivih virov energije našega novega energetskega eko parka z vrtom in čebelnjakom, ki ga je znala zanimivo predstaviti ekipa naravoslovcev pod vodstvom učiteljice Irene Zajc. Po slastni malici, ki jo je tako kot vsako leto za obiskovalce pripravil kuhar Gregor Ozebek s svojo ekipo, so se gostje zadovoljni in polni novih vtisov vrnili na svoje domove ter v izobraževalne ustanove, s seboj pa niso vzeli le prijaznih darilc, plišastih polmesečkov, temveč polna srca tiste obnovljive energije prav posebne vrste, o kateri sta na začetku srečanja nazorno spregovorila logopedinja Cvetka Pavrič in ravnatelj Milan Koželj.

IMG_0439 copyTudi z naših inkluzivnih delavnic potuje sporočilo: očistimo vendar ta zapackani svet!

IMG_0426 copy

Drugošolcem pa je ponovno uspelo priklicati sonce.

IMG_0443 copy

Obiskovalcu Janku je bila predstava tako všeč, da si je takoj zaželel skupnega posmeta z režiserko Alenko (desno) in njeno pomočnico študentko Polono.

IMG_0456 copy

IMG_0462 copy

IMG_0463 copy

IMG_0480 copy

Naši učenci se iz leta v leto bolj množično vključujejo v delavnice.

IMG_0468 copy

Zaplešimo skupaj in začutimo drug drugega v ritmu glasbe.

IMG_0485 copy

IMG_0449 copy

DSC_0703

V brunarici pa smo se učili o energiji vode, lesa, vetra … energijo vetra smo skupaj ujeli tudi v balone